Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. rugpjūčio 5 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tarptautinei Jaunimo solidarumo dienai įprasminti – vaizdo konferencija su Latvijos jaunimu

Balandžio 24 dieną kasmet minima  tarptautinė Jaunimo solidarumo diena. Ši diena skirta atkreipti valstybės, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į tai, kuo ir kaip gyvena jaunimas.

Šiai dienai įprasminti Joniškio rajono savivaldybės ir Lietuvos moksleivių sąjungos Joniškio mokinių savivaldų informavimo centro iniciatyva organizuota vaizdo konferencija su Latvijos jaunimo bendruomenės ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos bendruomenės atstovais.

Sveikinimo žodį vaizdo konferencijos dalyviams tarė Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius. Meras pristatė jaunimo politikos situaciją Joniškyje, pasidžiaugė, kad vis daugiau jaunų šeimų renkasi grįžti į gimtinę.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijoje Artūras Žūrauskas sveikindamas konferencijos dalyvius  linkėjo jaunimo ir visuomenės solidarumo ir bendrystės.

Mero pavaduotoja, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Vaida Aleknavičienė, pristatė Joniškio rajono Jaunimo reiklų tarybos tikslus ir veiklas, jaunimo savanoriškos tarnybos programą.

Lietuvos moksleivių sąjungos  Joniškio mokinių savivaldų informavimo centro regioninės politikos pirmininkė Fausta Romeikaitė ir koordinatorė Brigita Budreckaitė pristatė Lietuvos moksleivių sąjungos regioninę, šalies viziją, veiklas ir iniciatyvas.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams perdavė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorė Jolanta Nagle, Latvijos jaunimo bendruomenės pirmininkas Tomas Kaikaris. Mokinių tarybos vadovas  Reinis Vējiņš pristatė jaunimo savivaldą ir jos vykdomus projektus.

Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius ypač džiaugėsi konferencija ir galimybe bent trumpam grįžti į Joniškį. Anot R. Žalnieriaus, gyvenantys svetur joniškiečiai nesijaučia išeiviai, tiesiog yra lietuviai, kurie dirba ir gyvena užsienyje ir džiaugiasi bet kokia galimybe, net ir nuotoline, pamatyti savo gimatąjį kraštą.

Meras Vitalijus Gailius dėkodamas konferencijos dalyviams išsakė mintį, kad artimiausiu metu kartu su Joniškio jaunimo organizacijų atstovais siūlys Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkui Rolandui Žalnieriui suteikti Joniškio garbės ambasadoriaus vardą.

Konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook