Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tėvai nepritarė pradinukų grįžimui į klases

Joniškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigos, įgyvendinančios pradinio ugdymo programą, kaip ir kitų šalies rajonų tokios pat įstaigos, kviestos įsivertinti pradinių klasių mokinių grąžinimo į klases galimybes. Ugdymo įstaigoms LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikė pradinių klasių mokinių saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelį. 

Kadangi epidemiologinė situacija gerėja, susirgimų COVID-19 liga nustatoma mažiau, siūloma pamažu, laikantis visų saugumo priemonių, atnaujinti ugdymą mokyklose. Numatyta, kad į klases grįžtantys pradinukai, jų šeimų nariai, pedagogai ir jų šeimos būtų testuojami kaupinių metodu.

Tiriant šiuo metodu į vieną kaupinį, paprastai – mėgintuvėlį, surenkama daugiausia iki 5 žmonių ėminių. Ėminiai imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies, taigi tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PGR testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PGR testu.

Pirmuoju tyrimo etapu, prieš vaikams grįžtant į mokyklą, kaupinio metodu mokinių ir mokytojų šeimos būtų tiriamos mobiliame punkte. Antruoju etapu, jau po savaitės visi mokiniai ir pedagogai tuo pačiu kaupinių metodu būtų tiriami mokykloje.

Apie tai, kad mokyklos yra pasiruošusios atnaujinti pradinių klasių mokinių ugdymą mokykloje, informavo „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklos, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos ir Žagarės gimnazijos vadovai. Deja, jų iniciatyvos nepalaikė moksleivių tėvai.

Viena iš sąlygų, norint atnaujinti ugdymą mokykloje – bendruomenės pritarimas. Kol kas jis tapo esminiu iššūkiu, užkirtusiu kelią pradinukams ugdytis mokykloje kontaktiniu būdu. Didžioji dalis minėtų mokyklų tėvų nepritarė vaikų grąžinimui į klases. Gataučių Marcės Katiliūtės mokykloje tėvų nuomonės pasiskirstė maždaug po lygiai, o štai kitų ugdymo įstaigų net 80 procentų tėvų pasakė griežtą „ne“.

Nepaisant to, kad minėtos trys rajono mokyklos yra pasirengusios laikytis visų saugumo reikalavimų (tinkamai reguliuoti mokinių srautus, riboti kontaktus tarp klasių, užtikrinti reikiamą higieną ir kt.) kol kas vaikai lieka ugdytis nuotoliniu būdu namuose.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook