Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Knygos Joniškio rajono gyventojams pristatomos į namus

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka karantino laikotarpiu nuolat stengiasi rasti nuotolinių sprendimų savo skaitytojams aptarnauti ir suteikia galimybę liekant namuose pasinaudoti kultūros ištekliais. Asmenys, turintys negalią arba asmenys, dėl ligos negalintys knygų pasiimti iš bibliotekoje specialiai įrengto punkto, senjorai gali užsisakyti knygas telefonu arba internetu, pasinaudodami teikiamomis elektroninėmis bibliotekos paslaugomis.

Jiems knygos gali būti pristatomos į namus. Ši paslauga teikiama J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose užsiregistravusiems skaitytojams. Pasak Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės Jovitos Šimkevičiūtės, nors šią paslaugą viešoji biblioteka rajono gyventojams teikia gana seniai, tačiau karantino laikotarpiu ji tapo kur kas aktualesnė. Pernai miesto bibliotekininkai, nešini knygomis, savo skaitytojus namuose aplankė 55 kartus. Karantino laikotarpiu kol kas ši paslauga teikiama 12 miesto gyventojų.

Pasidomėjus, kokias knygas daugiausia karantino laikotarpiu skaito rajono gyventojai, bibliotekos direktorė J. Šimkevičiūtė atsakė, kad pačios populiariausios tarp skaitytojų išlieka grožinės literatūros, psichologinės, istorinės knygos. Taip pat skaitytojai mielai renkasi ir knygas, kuriose aprašomos garsių žmonių gyvenimo istorijos.

„Knygų pristatymo į namus paslauga šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu yra labai reikalinga. Žmonės yra pavargę nuo informacijos apie pandemiją srauto. Sudėtingą laikotarpį išgyvena vieniši asmenys, senjorai, kurių artimieji yra toli, o kasdieninės veiklos yra stipriai apribotos. Laikas su knyga, kai galima pasinerti į visai kitokį pasaulį, atitrūkti nuo pilkos kasdienybės, šiuo metu daugeliui yra neįkainojama dovana“, – sako direktorė.

Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos vadovė atkreipė dėmesį į tai, kad knygas į namus galima užsisakyti ir iš bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus. Tarp skaitytojų yra ir negalią turinčių vaikų. Tad, jiems knygos gali būti pristatomos į namus.

Knygas Joniškio miesto gyventojams į namus pristato bibliotekininkė Rita Brazauskienė. Rajone gyvenantys asmenys, kurie nori pasinaudoti knygų pristatymo į namus paslauga, kviečiami kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos filiale dirbantį bibliotekininką, jo nurodytu kontaktiniu telefonu. Knygas galima užsisakyti darbo dienomis viešojoje miesto bibliotekoje nuo 8.00 iki 17.00 valandos.

Bibliotekos direktorės J. Šimkevičiūtės teigimu, jei nėra daug užsakymų, knygas bibliotekininkas pristatys net ir tą pačią dieną. Jei skaitytojų užsakymų skaičius išauga, bibliotekininko skambučio į duris reikėtų laukti kitą dieną. „Prieš pristatant knygas, bibliotekos darbuotojas su paslaugos gavėju telefonu susisieks asmeniškai, o atvykęs knygas paliks prie durų. Tad, knygų pristatymo laikas dažniausiai būna individualus“, – sako bibliotekos direktorė.

Knygų pristatymo į namus paslaugą skaitytojai gali užsisakyti telefonu (Viešojoje bibliotekoje Skaitytojų aptarnavimo skyrius (8 426) 52306, Vaikų literatūros skyrius 8 (620) 11372, filialuose – nurodytais jų kontaktiniais telefonais) arba el. paštais: Skaitytojų aptarnavimo skyriaus el. paštas abonementas@joniskis.rvb.lt, Vaikų literatūros skyriaus – vaikai@joniskis.rvb.lt.

                     Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook