Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tęsiama Užimtumo didinimo programa

Nuo 2020 metų Joniškio rajono savivaldybė vykdo Užimtumo didinimo programą, skirtą  užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti. Programos tikslas – palengvinti ilgą laiką nedirbančių asmenų perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje.

Pagal Joniškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintą 2020–2022 m. Užimtumo didinimo programą, numatyta, kad modelyje dalyvaus ne mažiau kaip 60 asmenų kasmet. 2020 m. programoje dalyvavo 66 asmenys, kurių dauguma tęs dalyvavimą ir 2021 m.

Nuotoliniu būdu bendraujama su naujais 2021 m. potencialiais programos dalyviais, vykdoma jų atranka. Siekiant lengvesnės integracijos į darbo rinką, asmenims teikiamos informavimo, konsultavimo paslaugos, psichologo individualios konsultacijos, grupiniai praktiniai psichologo užsiėmimai, motyvaciniai mokymai, finansinio raštingumo mokymai, priklausomybių konsultanto paslaugos, teisininko konsultacijos, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos, planuojamos teikti savipagalbos grupinių užsiėmimų paslaugos. Programos dalyviams neturint galimybės atvykti į teikiamas paslaugas, bus suteikiama pavežėjimo paslauga.

Įgyvendinant Užimtumo didinimo programos modelį, vykdomas nuoseklus, kompleksinis darbas, nes ilgalaikio nedarbo laikotarpiu prarandama turėta kvalifikacija ir gebėjimai, blogėja žmogaus fizinė ir psichinė sveikata. Ilgą laiką nedirbantys asmenys patiria socialines ir ekonomines problemas, išryškėja bedarbių menkas pasitikėjimas savimi, motyvacijos sugrįžti į darbo rinką praradimas.

Projekto metu atsižvelgiama į kiekvieno asmens poreikius, galimybes, problemas, patiriamus sunkumus ir teikiamomis paslaugomis siekiama grąžinti asmenis į darbo rinką bei pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook