Joniškio rajono savivaldybė
2022 m. sausio 25 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Prasideda žaliųjų atliekų surinkimas

Primename, kad nuo balandžio mėn. Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje pradedamas žaliųjų atliekų surinkimas. Žaliosios atliekos – tai medžių ir krūmų šakos (susmulkintos iki 10-15 cm), žolė, pjuvenos, lapai, gėlės. Jas griežtai draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį ir šalinti sąvartynuose ar deginti sklypuose. Šioms atliekoms surinkti skirti žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai, didmaišiai.

Žaliųjų atliekų konteinerių tuštinimo grafiką rasite pasirinkę nurodą pagal gyvenamą savivaldybę. Joniškio r. savivaldybėje žaliųjų atliekų surinkimo paslaugą teikia UAB „Ecoservice projektai“.

Svarbu! Žaliųjų atliekų konteineriuose biologiškai skaidžios žaliosios atliekos turi būti sudėtos laisvai, be jokių maišelių ir pakuočių, be gyvūnų išmatų, bendrųjų atliekų, bei gyvūninės kilmės atliekų (mėsos, žuvies, kaulų, riebalų, pieno produktų).

Susikaupusias žaliąsias atliekas priima ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje iš 1 gyventojo per metus nemokamai priimama iki 300 kg žaliųjų atliekų, iš kurių vėliau gaminamas kokybiškas kompostas. Atvežtos žaliosios atliekos yra pasveriamos (su transporto priemone) ir aikštelės darbuotojas parodo, kurioje aikštelės teritorijoje jas reikia iškrauti.

Atvežtas žaliąsias atliekas iškrauna pats atliekų turėtojas. Išvykstant iš aikštelės transporto priemonė vėl pasveriama. Į aikštelę atvežtos atliekos sveriamos tam, kad būtų galima nustatyti tikslų jų svorį. Aikštelių adresus ir darbo laiką rasite paspaudę šią nuorodą

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad gyventojai žaliąsias atliekas taip pat gali kompostuoti. Išsamesnę informaciją apie kompostavimą rasite paspaudę šią nuorodą.

Daugiau informacijos

ŠRATC informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook