Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Diskutuota su rajono ūkininkais dėl teikiamo svarstyti sprendimo projekto tręšimo darbams žemės ūkio paskirties sklypuose

Lapkričio 19 d. Joniškio rajono savivaldybės salėje vyko susitikimas su rajono ūkininkais bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininke Lilija Šermukšniene. Diskutuota dėl rajono tarybai teikiamo svarstyti sprendimo projekto, kuriuo siekiama sumažinti nemalonius kvapus, prasidedančius vasarą ir pavasarį, tręšiant žemės ūkio paskirties sklypus.

Susitikimo metu rajono savivaldybės tarybos narys Gintaras Damalakas pristatė konstruktyviosios opozicijos inicijuotą, parengtą bei teikiamą svarstyti tarybai sprendimo projektą, kuriuo numatoma uždrausti tręšimą mėšlu ir srutomis žemės ūkio paskirties sklypuose, esančiuose arčiau kaip 5 km nuo Joniškio miesto ribos. Sprendimas bus svarstomas artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje ir jeigu savivaldybės tarybos nariai nubalsuos už tokį tarybos sprendimą, draudimas įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius rajono ūkininkus kvietė diskusijai, kad išsiaiškinti žemdirbių nuomonę ir bendrai ieškoti sprendimų, gelbėjant gyventojus nuo nemalonaus dvoko. „Sprendimai turi atitikti įstatymų reikalavimus ir sveiką protą, turim rasti bendrą sprendimą, todėl siūlau išdiskutuoti ir siūlyti visus įmanomus sprendimo būdus, kurie būtų palankūs gyventojams ir labiau priimtini ūkininkams“, – kalbėjo rajono meras ir atkreipė dėmesį, jog šis sprendimo projektas dar nepriimtas, o tik pasiūlytas konstruktyviosios opozicijos.

Rajono meras priminė, jog dėl minėto sprendimo projekto kreipėsi į institucijas, iš kurių nesenai gauti atsakymai bei išvados. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija ir Konkurencijos taryba, įvertinusios parengtą projektą, siūlo svarstyti ir kitus sprendimo būdus, kurie būtų palankūs dirvožemio kokybei, oro taršos ir nemalonių kvapų mažinimui, taip pat būtų labiau priimtini visuomenei ir žemės ūkio veiklos subjektams.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook