Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
V. Kulvinskienė: apleistų pastatų ir žemės plotų situaciją būtina spręsti teikiant Joniškio gyventojams visapusišką informaciją ir naudojant skatinimo priemones

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė ir jos pavaduotojas Aivaras Rudnickas susitiko su rajono seniūnais, savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovais ir specialistais aptarti Joniškio rajone neprižiūrimų pastatų ir statinių  esamą situaciją,  apleistų žemės sklypų plotus ir ieškoti problemos sprendimo būdų.

Susitikimo metu įvardintos didžiausios problemos ir ieškota, kokių priemonių reikėtų imtis joms išspręsti. Seniūnai informavo, kad didžiausia problema seniūnijose yra apleisti žemės sklypai ir bešeimininkiai pastatai, kuriems griauti ir sutvarkyti reikia lėšų. 

Savivaldybės tarybos nustatyti maksimalūs žemės mokesčio, valstybinės žemės nuomos mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai yra nepakankamos priemonės, todėl  būtina ieškoti kitų sprendimo būdų. Svarstytinas siūlymas žemės plotus išnuomoti su sąlyga atleisti nustatytam laikotarpiui nuo žemės mokesčio  mainais už pastatų nugriovimą ir apleisto sklypo  sutvarkymą, – akcentavo savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė.

Artimiausiu metu apleistų žemės sklypų ir  pastatų savininkai bus įspėjami juos sutvarkyti. To nepadarius bus taikomos sankcijos Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso nustatyta tvarka.

Susitikimo metu nuspręsta siūlyti savivaldybės tarybai projektą, kuriame būtų numatyta valstybinės žemės nuomininkus, kurie išsinuomos sklypus su juose esančiais apleistais bešeimininkiais pastatais ir juos nugriaus,  atleisti nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio nustatytam laikotarpiui.

Savivaldybės interneto svetainėje jau sukurtas skyrius „Rūpinuosi Joniškio kraštu“, kuriame užpildę specialią formą visi savivaldybės gyventojai galės pasidalyti informacija apie pastebėtus apleistus žemės sklypų plotus, pastatus, o seniūnai ir savivaldybės administracijos specialistai nedelsdami reaguos į pažeidimus ir imsis priemonių jiems pašalinti.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook