Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. liepos 27 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Sušvelninus karantino sąlygas pradinukai grįžta į mokyklas

Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarime aptarta švietimo situacija ir numatyti žingsniai saugiam pradinukų grįžimui į mokyklas. Savivaldybės meras V. Gailius teigė, kad Vyriausybė švelnina karantino sąlygas kai kuriose savivaldybėse. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo vadovaujantis nuo kovo 22 d. leidžiama atnaujinti pradinukų kontaktinį ugdymą 45 savivaldybėse, nereikalaujant mokinių testavimo. Į šių savivaldybių sąrašą patenka ir Joniškio rajono savivaldybė.

Pradinių klasių mokinių ugdymas atnaujinamas tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija yra mažesnis nei 200 atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų. Taigi nuo pirmadienio pradinių klasių mokiniai jau laukiami visose pradinio ugdymo programą įgyvendinančiose ugdymo įstaigose.

Jeigu vaikas serga Covid-19 arba privalo izoliuotis po kontakto su sergančiu asmeniu, taip pat jeigu tėvai siekia apsaugoti vaikus nuo didesnių rizikų, tokiu atveju mokykla ugdymą organizuos mišriu būdu ir toks vaikas galės būti toliau ugdomas nuotoliniu būdu namuose.

Administracijos direktorė V. Kulvinskienė pabrėžė, kad nors ir nereikalaujama testuoti mokytojų ir kitų ugdymo įstaigos darbuotojų, tačiau mobiliajame punkte yra sudarytos sąlygos išsitirti, ar asmuo nėra užsikrėtęs virusu, eilės laukti nereikia, atsakymai pateikiami labai greitai, tad siūloma šia galimybe pasinaudoti.

Visiškai atnaujinamas ir ikimokyklinių įstaigų darbas, tačiau vis dar lieka rekomendacija tiems tėvams, kurie turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu, vaiko į darželį nevesti. Atkreiptinas dėmesys, kad tai yra ne įpareigojimas, o rekomendacinio pobūdžio nuostata.

Į kontaktines konsultacijas galės rinktis ir abiturientai, tik ribojamas konsultacijoje dalyvaujančių mokinių skaičius. Konsultacijoje leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip penkiems abiturientams. Artėjant brandos egzaminų sesijai ir atsižvelgiant į tai, kad abiturientai, kaip ir kiti moksleiviai, nuo 2020 m. spalio vidurio mokosi nuotoliniu būdu, tokios konsultacijos yra labai svarbios ir reikalingos. „Aušros“ gimnazijos direktorius V. Sutnikas pabrėžė, kad konsultacijas abiturientams turintys mokytojai yra nusiteikę geranoriškai, laukia kontaktinių susitikimų su mokiniais, nors į skiepijamų prioritetine tvarka asmenų sąrašus nepatenka ir kol kas nėra paskiepyti.

Pamažu atnaujinamas ir neformalusis vaikų švietimas kontaktiniu būdu. Leidžiama vykdyti užsiėmimus uždarose erdvėse, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ir kai užtikrinamas 30 m2 paslaugos teikimo plotas vienam vaikui. Neformaliojo ugdymo įstaigos gali organizuoti ir individualius užsiėmimus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Žilinskienė detaliai išdėstė ugdymo proceso atnaujinimo žingsnius ir pabrėžė, kad būtina tinkamai komunikuoti su mokinių tėvais, suteikti jiems visapusišką informaciją apie saugų vaikų grįžimą ir imtis visų saugumo priemonių, kad būtų maksimaliai sumažintos infekcijos plitimo rizikos.

Ugdymo įstaigose turi būti užtikrinamas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook