Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Kalbėta apie sprendimus melioracijai ir socialinių būstų plėtrą

Šiandien Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, administracijos vadovai susitiko su progresyvią reguliuojamo drenažo sistemą gaminančios ir diegiančios įmonės UAB EcoDrena (Vilnius) atstovais Andriumi Marinu ir Gediminu Stonkaičiu ir investicinių projektų, finansinių analizių rengimo įmonės UAB Generalis (Šiauliai) direktore Dalia Leliukiene.

Susitikimo metu buvo pristatyta galimybė pasinaudoti ES fondų finansine parama rekonstruojant melioracijos griovius ir įrengiant reguliuojamas drenažo žiotis, kalbėta apie reguliuojamo drenažo sistemų naudą ūkininkams bei gamtai. 

UAB EcoDrena atstovai akcentavo, kad reguliuojamas drenažas padeda ūkininkams užauginti didesnį derlių ir sumažinti derliaus sumažėjimą dėl sausringų periodų augalų vegetacijos laikotarpiu, taip pat šio drenažo pagalba galima sustabdyti trąšų išplovimą iš dirvožemio. Reguliuojamo drenažo nuotėkis su kuriuo išteka ir ištirpęs azotas, bei kitos maistinės medžiagos gali sumažėti iki 70 proc., lyginant su įprastiniu drenažu.

Rajono meras domėjosi kokia yra patirtis kitose savivaldybėse, ar senoji sistema atlaikys naujus įrenginius ir pažymėjo, kad savivaldybė visad pasiruošusi priimti naujoves, bet būtinas ir ūkininkų suinteresuotumas.

UAB Generalis direktorė D. Leliukienė pristatė situacijos analizės ir veiklos tobulinimo pasiūlymų parengimo paslaugas, kurios apima projektų administravimo, parengimo, konsultavimo ir įgyvendinimo klausimus. Taip pat aptarė Savivaldybės socialinio būsto fondo plėtros ilgalaikės programos ir Daugiabučių namų kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų parengimo, siekiant pritraukti investicijas  socialiniam būstui įsigyti, išlaikyti ir prižiūrėti, klausimus.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook