Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Savivaldybės tarybos sprendimu keturiems joniškiečiams suteiktas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardas

Vasario 20 d. Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu keturiems joniškiečiams, gyvenantiems užsienyje, suteiktas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardas. Joniškio garbės ambasadoriaus vardai suteikti: Helmai Bakūnienei, gyvenančiai Jungtinėje Karalystėje, Eglei Bačionytei, gyvenančiai Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Čikagoje, Benui Veikalui, gyvenančiam JAV, Las Vegase ir Audriui Pečiukui gyvenančiam JAV.

Helma Bakūnienė yra anglų kalbos specialistė, gyvena ir dirba vertėja valstybinėse Jungtinės Karalystės institucijose, vykdo tarptautinius projektus, dalyvauja lietuvių bendruomenės renginiuose ir veiklose, padeda lietuviams emigrantams socialinėje ir teisinėje srityse. Joniškio miestą ir mokyklą garsino dar 2000 – 2010 metais, dirbdama Joniškio „Aušros“  gimnazijoje, rašydama ir vykdydama tarptautinius projektus, šiuo metu dirba Jungtinėje Karalystėje Leeds mieste.

Eglė Bačionytė gyvena ir dirba Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, yra žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistė, Čikagos konsulinio korpuso moterų klubo narė. 

Audrius Pečiukas gyvenana Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kasmet važinėja į Lietuvos ambasadą žaisti krepšinį, neatlygintinai globoja į JAV atvykusius joniškiečius. 

Benas Veikalas – buvęs M. Slančiausko progimnazijos mokinys, šiuo metu Las Vegase treniruoja krepšinio komandą.B. Veikalas palaiko glaudžius ryšius su progimnazija, skatina jaunimą domėtis ir užsiimti sportu. Rudenį Vašingtone vykusiame Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurei laimėti turnyre Benas subūrė JAV lietuvių ,,Joniškio Žiemgalos“ komandą ir atstovavo savo kraštui.

Joniškio rajono savivaldybė dalyvauja  LR užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos projekte „Globalūs regionai“, kuriuo savivaldybė siekia sutelkti Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius joniškiečius bendram darbui, palaikyti artimą ryšį su išvykusiaisiais, informuoti apie pokyčius ir galimybes jų gimtajame mieste.

Tikimasi, kad su laiku bus suburta Joniškio kraštiečių žmonių bendruomenė, kurie sutiks būti savo gimtojo krašto ambasadoriais ir aktyviau įsitrauks į savo krašto gyvenimą. Ambasadorių tinklas prisidėtų prie Joniškio vardo garsinimo tarptautiniu mastu, padidintų galimybes susigrąžinti žmones gyventi ir dirbti į Joniškio savivaldybę, padėtų pritraukti užsienio investicijas.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook