Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ar žinote kodėl skirtingų atliekų konteinerių angos yra riboto dydžio?

Rūšiuojamų atliekų konteineriai, daugelio vadinami tiesiog „varpeliais“ antžeminiai konteineriai ar juos palaipsniui keičiantys pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai, t. y. jų dizainas, kartais kelia gyventojų pasipiktinimą dėl atliekų išmetimo angų dydžio, priekaištaujant, kad mažos angos apsunkina rūšiuojamų atliekų išmetimą, todėl atliekos mėtosi šalia konteinerių.

Naujosios Akmenės gyventoja, atkakli rūšiuotoja, besidominanti aplinkosauga ir tvariu gyvenimo būdu, pasiskambinusi VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo specialistui guodėsi telefonu, kad jai labai nepatogu išmesti kai kurias sukauptas pakuočių atliekas į Naujojoje Akmenėje neseniai įrengtus pusiau požeminius atliekų surinkimo konteinerius dėl mažų angų. Ypatingai dabar, kai daugelį prekių užsisako internetu ir jos beveik visos būna pristatomos kartoninėse dėžėse. Sulaukiame ir kitų nusiskundimų, pvz., kad į atliekų konteinerius neįmanoma išmesti didesnės talpos šiukšlių maišų.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistai informuoja, kad konteinerių atliekų įmetimo angos atitinka standartais nustatytus įmetimo angų dydžius. Rūšiuojamų atliekų surinkimo konteineriai yra skirti buityje susidarančioms mažo dydžio rūšiuojamoms atliekoms šalinti, pvz.: tarai, pakuotei, popieriui ir pan. Kartonines dėžes ar kitas panašias pakuotes, prieš metant į tam skirtą konteinerį labai prašome sulankstyti, suspausti, kad užimtų kuo mažiau vietos.

Dideli stiklo lakštai, plastikinės dėžės, baldai, statybinės medžiagos, elektronika, žaislai, padangos ir pan. atliekami daiktai turi būti gabenami į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurios yra visų Šiaulių regiono savivaldybių teritorijose (spausti žodį „teritorijose“ ir pasirinkti jums aktualią savivaldybę). Jose daugelis atliekų priimamos nemokamai ir taip pat keliauja į perdirbimo gamyklas ar, jei nėra tinkamos perdirbimui, yra utilizuojamos. Kartais, ypatingai šiuo karantino laikotarpiu, kai tam tikras prie daugiabučių stovintis atliekų konteineris yra užpildytas, gyventojų prašoma išmesti nebetelpančias atliekas į greta, kitame daugiabučio kieme, stovintį konteinerį.

Pagal atliekų konteinerių gamybai keliamus standartų reikalavimus, įrengtų konteinerių angos turi būti saugios įprastomis naudojimo sąlygomis ir suprojektuotos taip, kad žmogus per jas netyčia neįkristų į konteinerį.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo specialistai papildomai informuoja, kad stiklo konteinerio angos suprojektuotos taip, kad jokios stiklo šukės negalėtų „iššokti“ iš konteinerio.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras darbuotojai džiaugiasi, kad visuomenė vis aktyviau rūšiuoja ir informuoja apie problemas, kurios kyla siekiant tinkamai tvarkyti buityje susidariusias atliekas.

Daugiau atsakymų į gyventojams kylančius klausimus, galima rasti www.sratc.lt skiltyje „DUK“.

ŠRATC informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook