Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Patirtiniai mokymai švietimo bendruomenei

Rajono švietimo bendruomenės atstovai dalyvavo projekto „Lyderių laikas 3“ patirtiniuose mokymuose bendradarbiavimo kompetencijai tobulinti, kuriuos vedė psichologas, tarptautinio patirtinio ugdymo ekspertų tinklo „Via Experientia“ narys Gintautas Katulis.

Patirtinio mokymosi strategija gana plačiai taikoma ugdymo procese, o mokymų metu šią strategiją išbandė mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai. Patirtinio mokymosi metu esminis mokymo(si) išteklius yra patirtis.

Tai mokymasis veikiant, kai besimokantieji kuria savo žinojimą, įgauna įgūdžių, ugdosi gebėjimus ir vertybes iš tiesioginės savo, o kartais ir kitų patirties. Patirtinis mokymasis puikiai atspindi šiuolaikinio mokymosi organizavimo nuostatas ir yra susijęs su kitomis šiandien aktualiomis mokymo(si) strategijomis: mokymusi bendradarbiaujant, reflektyviu, įrodymais grįstu, probleminiu ir pan. mokymusi.

Lektorius taip pat aptarė psichologines būsenas, kylančias karantino metu dėl izoliacijos, darbo ir namų ribų susiliejimo. G. Katulis atskleidė, kaip veikia žmogaus smegenys susidūrusios su dideliu nerimu, kaip žmogus linkęs reaguoti į vieną ar kitą situaciją ir kokios tokių reakcijų priežastys.

Patirtinių mokymų metu lektorius jų dalyvius kvietė padaryti pauzę itin įtempto darbo metu, pabūti kitokioje veikloje. Interaktyvios komandinės užduotys vertė įtempti protą, ieškoti sprendimų, susitarti ir siekti bendro rezultato, reflektuoti savo patirtį ir jausenas, stengtis į įprastas situacijas pažvelgti netradiciniu žvilgsniu, ieškoti ne įrodymų savo žinojimui pagrįsti, bet išankstines nuostatas stengtis paneigti. 

  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook