Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 2 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Paminėta Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnų diena

Lapkričio 26 dieną Joniškio Raudonojoje sinagogoje vyko Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnijų seniūnų sueiga. Į vykstantį renginį susirinko daugiau nei 50 seniūnų iš Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Kelmės rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių. Seniūnų sueigoje dalyvavo apskrities savivaldybių merai, merų pavaduotojai, administracijos direktoriai, administracijos direktorių pavaduotojai ir kiti svečiai.

Renginys prasidėjo Skaistgirio kultūros namų atlikėjų muzikos akordais, susirinkusius seniūnų sueigos dalyvius pasveikino renginio organizatorius Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos  viceprezidentas Vytautas Slabys, kuris pristatė šventėje dalyvaujančius svečius ir pakvietė kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“.

Susirinkusius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir pasidžiaugė rajono seniūnais, primindamas, kad ne gatvės, ne aikštės ir ne gražūs pastatai puošia Joniškio kraštą, o čia gyvenantys ir dirbantys žmonės. „Mes turime didžiuotis mūsų seniūnijose dirbančiais žmonėmis, kurių kompetencija aš net neabejoju. Tai atsidavę savo darbui žmonės, didžiuokimės ir branginkime tai, ką turime“,– kabėjo rajono meras. 

Rajono meras svečiams pristatė Joniškio rajono charakteristiką, verslo aplinką, sėkmingai veikiančias įmones ir naujas investicijas rajone, taip pat pažymėjo, kad Joniškio rajonas šiemet viešų renginių metu atsisakė plastiko indų, paragino visus pasekti šiuo pavyzdžiu bei palinkėjo puikios viešnagės Joniškio krašte ir nuoširdaus bendradarbiavimo.

Susirinkusius pasveikino ir produktyvaus darbo linkėjo Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, Pakruojo rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintaras Šurna, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys ir kiti svečiai.

Geriausiai dirbantiems regiono seniūnams įteikti padėkos raštai. Tarp 10 apdovanotųjų  dvi Joniškio rajono seniūnės: Rudiškių seniūnijos seniūnė Jūratė Čepskienė, Satkūnų seniūnijos seniūnė Regina Butkienė. Padėkos raštai už paramą organizuojant Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnų dieną įteikti Joniškio rajono merui V. Gailiui, administracijos direktorei Valei Kulvinskienei ir Joniškio seniūnei Janinai Augustinaitienei.

Sidabrinės Krivulės įteiktos: Pakruojo rajono savivaldybės merui Sauliui Margiui, Kemės rajono Kukečių seniūnijos  buvusiai seniūnei Meilutei Masalskienei ir Akmenės rajono Papilės seniūnui Antanui Vaičiui. Naujai išrinktiems apskrities seniūnams įsegti seniūno ženkliukai.

Renginio metu Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėjas Algirdas Astrauskas pristatė kaip numatoma padidinti seniūnijos ir seniūno veiklos savarankiškumą bei efektyvumą, kaip gyventojus įtraukti į vietos reikalų tvarkymą ir demokratinių procesų stiprinimą šalyje. Vietos savivaldos ir regioninės politikos aktualijas apžvelgė Ministro pirmininko patarėja, savivaldos, regioninės bei socialinės politikos klausimais Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė pasidalino informacija apie Savivaldybių užimtumo rėmimo programų rengimą. Nemažai diskusijų sulaukė šių programų įgyvendinimo aktualijos bei naujo savivaldybių, Užimtumo tarnybos, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo modelio sukūrimas, siekiant integruoti socialiai pažeidžiamus mūsų visuomenės narius į darbo rinką.

Sueigos metu įžvalgomis apie seniūnijos įtaką teikiant paslaugas vietos bendruomenei dalinosi Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas, kuris  kalbėjo apie siūlomus pokyčius ir siūlomų pokyčių neatitikimą gyventojų poreikiams.  

Susitikime taip pat diskutuota apie seniūnų veiklą, aptartos problemos su kuriomis susiduriama kasdieniniame darbe, dalintasi patirtimi.

Renginio pabaigoje Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentas Vytautas Slabys palinkėjo seniūnams būti aktyviems, vieningiems, nebijoti permainų ir laikytis bendro pricipo – tarnauti žmonėms.

Po sueigos svečiams pristatyti pokyčiai Joniškio mieste, apsilankyta Joniškio „Aušros“ gimnazijoje, Kultūros centre ir Algimanto Raudonikio meno mokykloje.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook