Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. birželio 21 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Mero pavaduotoja dalyvavo tarptautiniame seminare

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė trečiadienį dalyvavo tarptautiniame seminare, kuriame buvo diskutuojama apie klimato kaitos priemones, jų taikymą.

„Technologijos yra atsakymas, bet koks buvo klausimas?“ – toks pagrindinis motyvas skambėjo bendrame Lietuvos ir Latvijos savivaldybių asociacijų bei Europos miestų ir regionų tarybos (CEMR)  bendardarbiavimo tinklo Platforma virtualiame renginyje, skirtame Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių savivaldybių bendradarbiavimo skatinimui įgyvendinant klimato kaitos priemones vietose.

Seminare dalyvavo apie 90 dalyvių iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos, Moldovos, Azerbaidžano, Belgijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos ir Šiaurės Makedonijos savivaldybių.

Patirtimi, kaip savivaldybės įgyvendina aplinkosauginius sprendimus, dalinosi pranešėjai iš Gruzijos, Latvijos, Belgijos, Suomijos. Bendradarbiavimo poreikius ir prioritetus pristatė Rytų partnerstės šalių atstovai, su bendrosiosmis aktualijomis suažindino Europos Komisijos ir Jungtinių tautų vystymo fondo atstovai.

Mero pavaduotoja ir  Platforma pranešėja V. Aleknavičienė pažymėjo, kad miestai ir regionai yra pasirengę prisitaikyti prie klimato kaitos. Pasak jos, decentralizuotas bendradarbiavimas yra svarbi priemonė, padedanti patobulinti, parengti ir įgyvendinti ekologiškesnę politiką. Savivaldybės jau integruoja žaliąją infrastruktūrą ir žaliuosius sprendinius į savo miestų planavimą, įskaitant pastatų, viešųjų erdvių ir kitos infrastruktūros projektavimą.

„Dėkoju už labai įdomų, prasmingą renginį ir kaip buvo pasakyta atidarymo kalboje: „Dirbkime kartu žalios, konkurencingos ir patrauklios Europos labui!“, – apibendrino V. Aleknavičienė.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook