Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. birželio 21 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Kokius brandos egzaminus laikys rajono abiturientai

2021 metais Joniškio rajono ugdymo įstaigų abiturientai pasirinko laikyti 8 valstybinius ir 3 mokyklinius brandos egzaminus. Valstybinių brandos egzaminų sesija prasidės birželio 7 d. privalomu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą užsiregistravo laikyti 110 kandidatų. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikys 92 „Aušros“ gimnazijos, 7 – Skaistgirio gimnazijos, 9 – Žagarės gimnazijos ir 2 Žemės ūkio mokyklos abiturientai.

Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą rinkosi laikyti 22 „Aušros“ gimnazijos, 4 Skaistgirio gimnazijos, 9 Žagarės gimnazijos ir 67 Žemės ūkio mokyklos abiturientai.

Mokyklinį menų brandos egzaminą pasirinko laikyti 1 „Aušros“ gimnazijos ir 2 Žagarės gimnazijos abiturientai.

Technologijų mokyklinį brandos egzaminą užsiregistravo laikyti 8 „Aušros“ gimnazijos, 1 Skaistgirio gimnazijos, 2 Žagarės gimnazijos  ir 67 Žemės ūkio mokyklos abiturientai.

Populiariausias jau keletą metų iš eilės – užsienio kalbos (anglų) valstybinis brandos egzaminas. Jį laikyti pasirinko 120 kandidatų, iš jų 96 „Aušros“ gimnazijos, 6 Skaistgirio gimnazijos, 10 Žagarės gimnazijos ir 8 Žemės ūkio mokyklos abiturientai. Beje, šis egzaminas populiariausias ne tik rajone, bet visoje šalyje. Anglų kalbos valstybinį egzaminą sudaro dvi dalys: kalbėjimo ir klausymo, skaitymo ir rašymo dalis.

Trečias pagal populiarumą – matematikos valstybinis brandos egzaminas. Jį rajone registravosi laikyti 107 abiturientai, iš jų 87 „Aušros“ gimnazijos, 7 Skaistgirio gimnazijos, 9 Žagarės gimnazijos ir 4 Žemės ūkio mokyklos  mokiniai.

Istorijos valstybinį brandos egzaminą laikyti užsiregistravo 44 rajono ugdymo įstaigų abiturientai, iš jų 37 „Aušros“ gimnazijoje, 2 Žagarės gimnazijoje ir 5 Žemės ūkio mokykloje. Skaistgirio gimnazijos abiturientai šio egzamino nepasirinko.

Biologijos valstybinį brandos egzaminą rajone laikys 43 kandidatai, iš jų 33 „Aušros“ gimnazijos, 1 Skaistgirio gimnazijos, 7 Žagarės gimnazijos ir 2 Žemės ūkio mokyklos abiturientai.

Populiarumo Joniškio rajone nepraranda geografijos valstybinis egzaminas, kurį laikys 57 kandidatai: 41 „Aušros“ gimnazijos, 10 Skaistgirio gimnazijos ir 6 Žagarės gimnazijos abiturientai. Fizikos egzaminą laikys 18 rajono mokinių: 17 iš „Aušros“ gimnazijos ir 1 – Skaistgirio gimnazijos.  

Mažiausiai Joniškio rajono moksleivių (kaip ir kituose miestuose) renkasi informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą – jį užsiregistravo laikyti 12 kandidatų (10 „Aušros“ gimnazijos ir 2 Skaistgirio gimnazijos). Šiemet nė vienas rajono moksleivis nesirinko chemijos ir rusų kalbos valstybinių brandos egzaminų, taip pat nė vienas nesirinko rengti Brandos darbo.  

Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 2 d. fizikos valstybiniu brandos egzaminu.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook