Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškio savivaldybė lenkia kitas viešinimu ir skaidrumu

Tyrimą atlikusios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius praneša, jog lyginant su 2014 metais, 2018-aisiais savivaldybių skaidrumo vidurkis Lietuvoje padidėjo nuo 56 iki 69 balų iš 100 galimų.

Šiemet atlikto tyrimo duomenimis geriausiai savo veiklą viešina Joniškio rajono savivaldybė,  surinkusi daugiausiai iš visų savivaldybių – 94 balus ir  Alytaus rajono savivaldybė, surinkusi 90 balų. Trečioje vietoje, pagal apibendrintus duomenis yra Širvintų rajono savivaldybė. Prieš ketverius metus savivaldybės mažiau skelbdavo su kuo susitinka jų vadovai, kokie Tarybos narių balsavimai svarstomais klausimais,  o 2018 metais apie tai viešino daugiau nei pusė iš 60 Lietuvos savivaldybių.

Pagal vertinimo rodiklius savivaldybės tarybos narių ir darbuotojų interesus išsamiausiai pristato Birštono, Joniškio rajono ir Telšių rajono savivaldybės, antikorupcines priemones – Joniškio rajono ir Alytaus rajono savivaldybės. Apie viešuosius pirkimus geriausiai atsiskaito Joniškio rajono ir Klaipėdos rajono savivaldybės, surinkusios po 100 balų.  Apie galimybes gyventojams dalyvauti savivaldybės veikloje – Alytaus, Joniškio ir Molėtų rajonų savivaldybės pirmauja.

Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis pasidžiaugė, jog Joniškio savivaldybė jau ne pirmą  kartą tarp pirmaujančiųjų. Prieš tris metus buvo atlikta „Transparency International“ Lietuvos skyriaus informavimo standartų analizė, kuria buvo siekta išsiaiškinti kaip viešasis sektorius informuoja per turimus pranešimų kanalus apie savo veiklą. 2015 metų tyrime tarp savivaldybių geriausiai pasirodė Joniškio r., Rietavo, Druskininkų, Pasvalio r., Klaipėdos r. savivaldybės, surinkusios maksimalų 100 balų skaičių.

Pasak Kanceliarijos skyriaus vedėjos Rasos Lapukienės, savivaldybės  interneto svetainėje stengiamasi pateikti kuo daugiau informacijos gyventojams. Kad pasiekti tokius rezultatus reikia nemažai įdėti pastangų ir darbo. Atliekant savivaldybių skaidrumo tyrimą 2014 metais Joniškio savivaldybė buvo dešimtoje vietoje, surinkusi 62 balus, o šiandien esame pirmi.

Tyrimo vertinimas atliktas analizuojant savivaldybių internetines svetaines, jų pateiktus duomenis. Analizė atlikta „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2018 metų spalio – gruodžio mėnesiais.

Su tyrimo rezultatais galite susipažinti čia.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook