Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Įteikti (perduoti) Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklai

Šiandien Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir administracijos direktorė Valė Kulvinskienė įteikė Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklus ir pažymėjimus Joniškio rajono garbės ambasadorių Beno Veikalo ir Audriaus Pečiuko tėveliams – Petrui Veikalui ir Vytautui Pečiukui, kurie pažadėjo perduoti juos savo sūnums, gyvenantiems Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Savivaldybės vadovai padėkojo už patriotiškumą, skleidžiamą lietuvybę užsienyje, pasidžiaugė, kad joniškiečiai savo pasiekimais sporte garsina ne tik Joniškio kraštą, bet ir Lietuvą. „Tik Jūsų dėka Joniškio vėliava jau iškelta Lietuvos ambasadoje Amerikoje. Ačiū už paliktus pėdsakus Joniškio krepšinio istorijoje. Laukiame abiejų apsilankant Joniškyje ir naujų idėjų mūsų kraštui,“ – kreipdamasis į Joniškio rajono garbės ambasadorius, gyvenančius JAV, kalbėjo rajono meras V. Gailius.

Trumpai apie Joniškio rajono garbės ambasadorius:

Benas Veikalas, baigęs Joniškyje vienuoliką  klasių, išvyko į Ameriką ir ten gyvena. Nuo 2007 m. iki 2017 m. žaidė profesionalų krepšinį, šiuo metu Las Vegase treniruoja sūnaus krepšinio komandą. 2019 m. Vašingtone vykusiame Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurei laimėti turnyre Benas subūrė JAV lietuvių „Joniškio Žiemgalos“ komandą ir sėkmingai atstovavo savo kraštui.

B. Veikalas lyg šiol palaiko glaudžius ryšius su Joniškio  M. Slančiausko progimnazija, vykdo aktyvią sportinę ir socialinę bendradarbiavimo veiklą, skatina jaunimą sportuoti. Buvusį šios mokyklos mokinį Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardo suteikimui rekomendavo progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė. 

Joniškietis Audrius Pečiukas, po vienuolikos klasių taip pat išvyko mokytis į Jungtinės Amerikos Valstijas, kur šiuo metu ir gyvena. Besimokydamas nepamiršo krepšinio, žaidė – mokyklos bei universiteto komandose.  Nuo 2015 m. neatlygintinai globoja į JAV atvykusius joniškiečius, dalyvauja krepšinio varžybose, važiuoja į Lietuvos ambasados JAV rengiamus krepšinio turnyrus.

Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardas suteiktas Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Joniškio garbės ambasadoriaus vardas suteikiamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiams, vykdantiems aktyvias verslo, turizmo, investicijų pritraukimo, kultūros, sporto, socialinės plėtros ir kitų sričių veiklas, sutinkantiems atstovauti Joniškiui, garsinti jo vardą, bendradarbiauti ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais įgyvendinant įvairius Joniškio rajono savivaldybės projektus ir iniciatyvas, užmezgant abipusius ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybių savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų bei kitų institucijų ar suinteresuotų asmenų.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook