Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 5 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Įgyvendintas projektas „Šeima“

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga baigė projektą, kurį įgyvendino pateikus paraišką Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, veiklos projektų atrankos konkursui ir gavus finansavimą (5998 Eur) jam įgyvendinti.

Projekto „Šeima“ tikslas – ugdyti šeimų pozityvią komunikaciją, siekiant įgalinti šeimos narius padėti vieni kitiems įveikti kylančius sunkumus. Vienas iš uždavinių – bendruomenėse organizuoti seminarus-diskusijas apie šeimos narių tarpusavio santykius, savitarpio pagalbą, atsakomybę.

Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuojami seminarai-diskusijos jaunuoliams ir suaugusiems, planuojantiems kurti santuoką ar jau gyvenantiems santuokoje/partnerystėje aktualiais šeimų klausimais: ar įmanoma sukurti gerus tarpusavio santykius; kaip spręsti iškilusias problemas išsaugant darnius tarpusavio santykius; kaip išsaugoti gerus tarpusavio santykius; partnerių / sutuoktinių lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti vienas prie kito; tarpusavio santykių „perkrova“; kaip tėvų tarpusavio santykiai veikia vaikus; vaiko problema yra visos šeimos problema; tėvų ir suaugusių vaikų santykiai.

Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais seminarai-diskusijos vyko Stungių, Gasčiūnų, Plikiškių, Maldenių, Rudiškių ir Mindaugių kaimo bendruomenėse. Iš viso dalyvavo 85 dalyviai. Džiugu, kad dalyviai aktyviai įsijungė į diskusijas, kalbėjo ir garsiai mąstė.

Tie, kas nenorėjo kalbėti grupėje, po seminarų turėjo individualias konsultacijas, kuriose kartu su lektore ieškojo atsakymų į jiems svarbius klausimus, nagrinėjo konkrečias situacijas. Ne vienoje bendruomenėje po seminaro neskubėta išsiskirstyti, dar buvo kalbama tarpusavyje. Projekto dalyviai nuoširdžiai dėkojo už šių seminarų organizavimą ir prašė tęsti panašią veiklą ir kitais metais.

 Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook