Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. gruodžio 6 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ekstremalių situacijų komisija aptarė naujų ribojimų taikymą Joniškio savivaldybėje

Lietuvos Respublikos Vyriausybė atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją šalyje, nuo gruodžio 16 d. griežtina pandemijos valdymo priemones, o karantino režimą pratęsia iki 2021 metų sausio 31 dienos. Šventiniu laikotarpiu bus taikomi papildomi judėjimo suvaržymai tarp savivaldybių, o taip pat ir savivaldybių viduje.

Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija šiandien aptarė Vyriausybės numatytų priemonių taikymą Joniškio krašte. Pagrindinis uždavinys – užtikrinti sklandų ir efektyvų numatytų ribojimų laikymąsi, o šiam tikslui pasiekti bus pasitelkiamos ir specialiųjų tarnybų pajėgos.  

Ekstremalių situacijų komisija numatė postų, kurie bus įrengti prie kelių, kuriais galima patekti į savivaldybės teritoriją, įrengimą ir darbų organizavimą. Tikimasi, kad gyventojai bus sąmoningi, nesieks apgaulės būdu patekti į savivaldybės teritoriją be svarbių ir pateisinamų priežasčių.

Įstaigų darbuotojams, vykdantiems darbus, susijusius su avarinių paslaugų, vandens, šilumos tiekimu, gaisrų gesinimu ir gelbėjimu, vykstant į / iš darbo rekomenduojama turėti įstaigos darbuotojo pažymėjimą, kuris palengvintų policijos pareigūnų darbą, siekiant kontroliuoti patekimą į savivaldybės teritoriją.

Vykstančių į gydymo įstaigą kituose miestuose bus prašoma pateikti suplanuoto vizito pas gydytoją įrodančią informaciją, pavyzdžiui, SMS žinutę telefone, kuria patvirtintas vizitas pas gydytoją, jeigu registracija buvo vykdyta elektroniniu būdu portale www.sergu.lt.

Posėdyje akcentuota, kad apgyvendinimo įstaigos turi laikytis reikalavimo apgyvendinti viename kambaryje ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius, draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

Gyventojus raginame prisidėti prie vieningos susitelkimo iniciatyvos šiuo sudėtingu laikotarpiu ir šventes sutikti tik vieno namų ūkio šeimos rate. Atsakingai laikantis numatytų ribojimų kartu galime stabilizuoti epidemiologinę situaciją šalyje, o tai sėkmingai pademonstravome pavasarį. Siekiant kuo greičiau sugrįžti į įprastą socialinį gyvenimą kiekvieno iš mūsų pilietiškumo pavyzdys šiandien yra ypatingai reikšmingas.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook