Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. birželio 21 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aptartos priemonės, skirtos mažinti nedarbo lygį Joniškio rajone

Trečiadienį Joniškio rajono savivaldybės meras ir administracijos atstovai susitiko su ŽŪB „Delikatesas“ paukščių skerdyklos vadovu, seniūnais, Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba) atstovais. Susitikimo-diskusijos tikslas – nedarbo Joniškio rajone mažinimo priemonių aptarimas.

Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus vedėja Audronė Šlerpienė pristatė darbo rinkos situaciją Joniškio rajone, buvo aptartos nedirbančių asmenų integracijos į darbo rinką galimybės. Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius susitikime pabrėžė, kad prieš darbą šešėlyje ir prieš piktnaudžiavimą dirbant pagal paslaugų kvitus rajone bus imtasi griežtų priemonių. Seniūnai, Užimtumo tarnybos specialistai ir kiti atsakingi asmenys griežtai kontroliuos darbą pagal paslaugų kvitus ir aiškinsis asmenų nedarbo priežastis.

Meras Vitalijus Gailius užtikrino, kad dažnai įvardijama nedirbančių asmenų susisiekimo problema nėra tinkamas pasiteisinimas tiems, kurie nenori dirbti. Jis patikino, jog bus užtikrinta, kad darbo vietą pasiektų visi norintys ir galintys dirbti.

Susitikimo metu ŽŪB „Delikatesas“ paukščių skerdyklos vadovas Aušrys Grybė informavo, kad įmonėje bus įdarbinta 90 asmenų, iš jų 42 bedarbiai, kuriuos nukreipė Užimtumo tarnybos specialistai.

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atvejo vadybininkė Alma Bačianskienė pristatė savivaldybėje vykdomos Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rezultatus.

Projekte dalyvauja 126 ilgalaikiai bedarbiai, kuriems yra teikiamos psichologo, priklausomybių konsultanto, teisininko konsultacijos, motyvaciniai, finansinio raštingumo mokymai, savipagalbos grupinių užsiėmimų, informavimo, konsultavimo, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos, kurios padės jiems grįžti į darbo rinką.

Projekto pagalba 17 asmenų įsidarbino, tačiau dalis bedarbių uždarbiauja nelegaliai, dirba pagal paslaugų kvitus, todėl nuolatinio darbo neieško. Tik visų tarnybų glaudus bendradarbiavimas, darbdavių sąmoningumas, žmonių nepakantumas „šešėliui“ ir piktnaudžiavimui padės  mažinti nedarbo lygį Joniškio rajone.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook