Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. birželio 21 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aptarti Galimybių paso naudojimo iššūkiai

Gegužės 24 dieną, pirmadienį Lietuvoje įsigalios Galimybių pasas, kuris leis verslams dirbti pilnesniu pajėgumu, o žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu. Siekiant užtikrinti sklandų Galimybių paso startą prekybos, paslaugų, švietimo, renginių ir kituose sektoriuose Joniškio rajono savivaldybės vadovai, atsakingų įstaigų, verslo atstovai aptarė kylančius iššūkius ir jų sprendimo būdus.

Joniškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Tomas Armonavičius akcentavo, kad visos įstaigos turėjo pakankamai laiko atlikti namų darbus ir pasiruošti naujam etapui, kuris prasideda jau nuo ateinančio pirmadienio.

„Vos tik pradėjus svarstyti Galimybių paso idėją atsakingai vykdėme pasitarimus su verslo, kultūros, švietimo atstovais, aptarinėjome įvairias situacijas, kurios gali kilti ir kaip reikėtų jas spręsti. Galimybių paso naudojimui visi sektoriai turi būti pasirengę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Suprantame, kad tai nelengva užduotis, nes patirtis yra nauja, tačiau šiandien gyvename tokioje realybėje, kad prie pokyčių turime prisitaikyti greitai ir efektyviai.“, – pasitarimo metu kalbėjo Administracijos direktorius.

Nuo gegužės 24 dienos tiek gauti, tiek patikrinti Galimybių pasą bus galima interneto svetainėje www.gpasas.lt.

Galimybių pasas leis teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, laisvalaikio pramogas, asmenines šventes, taip pat panaikins apribojimus apgyvendinimo įstaigoms bei leis grįžti į kontaktinį darbą.

Galimybių pasui gauti interneto puslapyje per elektroninius valdžios vartus reikės suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje arba jį išsispausdinti. Tikrinantiems šio dokumento galiojimą ir originalumą kartą prisijungus prie šio puslapio tereikės šį QR kodą nuskaityti telefonu ar planšete.

Gyventojai, kurie neturi jokių galimybių naudotis e. bankinkyste ar e. parašo paslaugomis, atspausdintą pasą gali gauti artimiausiame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje. Šie klientai aptarnaujami be išankstinės registracijos.

„Reikia nepamiršti ne tik techninio pasiruošimo, bet ir tiksliai žinoti, gebėti įvertinti, kaip Galimybių paso veikimas apibrėžtas kiekvieno sektoriaus atžvilgiu.“ – kviesdamas gyventojus pasiskiepyti kalbėjo T. Armonavičius.

Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas 7 dienas, testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

  • Atsakymus į gyventojų dažniausiai užduodamus klausimus rasite ČIA
  • atsakymus į verslo atstovų dažniausiai užduodamus klausimus rasite ČIA
  • Informaciją apie naujausias karantino priemones rasite ČIA

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook