Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pandemijai tęsiantis parama verslui išliks: pozityvūs pokyčiai nuo ateinančių metų

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad nuo kitų metų subsidijos prastovų metu sieks 1,5 minimalios mėnesinės algos, o darbdaviams nelieka pareigos prie darbuotojo atlyginimo prisidėti savo lėšomis. Šie pakeitimai nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms padės išlaikyti darbo vietas,  o darbuotojams – neprarasti pajamų.

„Tęsiantis pandemijai, kitąmet prastovų subsidijos darbo užmokesčiui dydis bus siejamas su iki karantino darbuotojui priskaičiuotu darbo užmokesčiu. Naujas prastovų paramos modelis labiau atitiks realiai gautas šeimų pajamas ir padės lengviau išgyventi šį sudėtingą mums visiems laikotarpį. Su sunkumais susidūrę darbdaviai bus labiau motyvuoti išlaikyti savo darbuotojus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tęsiantis karantinui, darbdaviai darbuotojams gali skelbti prastovas, jeigu negali suteikti darbo. Prastovos metu iš darbuotojų negali būti reikalaujama atlikti darbo funkcijų ir jiems mokamas ne mažesnis nei minimalus darbo užmokestis, tačiau tik tuo atveju, jei darbo sutartimi sulygta visa darbo laiko norma. Tai reiškia, kad prastovose esantis darbuotojas „į rankas“ kitais metais gaus ne mažiau kaip 467 eurus.

Nuo kitų metų darbdaviams už prastovose esančius darbuotojus bus kompensuojamas visas (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotas ir išmokamas darbo užmokestis. Maksimalus kompensuojamas dydis sieks 1,5 minimalios mėnesinės algos, t.y. 963 eurus „ant popieriaus“. Tai turėtų paskatinti darbdavius prastovose esantiems darbuotojams mokėti didesnę sumą nei minimalus darbo užmokestis.

Bet kuriuo atveju, kompensuojama suma negalės būti didesnė nei mokėtas darbo užmokestis iki antro karantino paskelbimo (2020 m. lapkričio 7 d.).

Plačiau apie kitus susijusius pokyčius šioje srityje skaitykite interneto svetainėje www.socmin.lrv.lt.

Parengta pagal LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook