Joniškio rajono savivaldybė
2022 m. sausio 29 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vakcina

APIE VAKCINACIJĄ NUO COVID-19  LIGOS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, bet ir sukuriama saugi aplinka visuomenei. COVID-19 vakcinos yra medicininiai preparatai, kurie padeda žmogaus organizmui sukurti imuninį atsaką prieš naująjį SARS-CoV-2 virusą ir tokiu būdu apsisaugoti nuo jo sukeliamos COVID-19 ligos. Jeigu paskiepytas asmuo vėliau užsikrečia šiuo virusu, jo imuninė sistema tą virusą atpažįsta. Tuomet ji yra pasirengusi su tuo virusu kovoti.

Kad vakcinas būtų galima naudoti, joms yra keliami griežti reikalavimai. Prieš patvirtinant bet kokią vakciną Europos Sąjungoje, jos kūrėjas turi atlikti griežtai reglamentuotus tyrimus, o po to – mokslinį vertinimą, kad būtų užtikrinta jos kokybė, sauga ir veiksmingumas.

Joniškio rajono savivaldybėje vakcinaciją vykdo:

  • Viešoji įstaiga Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centras, Pašvitinio g. 21, Joniškyje, tel. (8-426) 61206, 61238; (8-676) 91206;
  • Uždaroji akcinė bendrovė „Saulenė“, Livonijos g. 5 , Joniškis, tel. (8 426) 61228, Žagarėje: (8 426) 68985;
  • Individuali įmonė V. Neverauskienės šeimos klinika-vaistinė, Medžiotojų g. 4, Joniškis, tel. (8 426) 60004.

Šiuo metu skiepijami  55 m. ir vyresni asmenys, mokytojai, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais ir jaunesni nei 65-erių asmenys, esančius rizikos sveikatos veiksnių grupėje:

  • gaunantys imunosupresinį gydymą,
  • sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis,
  • sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis,
  • sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu,
  • sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis,
  • asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija,
  • asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40.

Kadangi skiepijamų asmenų kvietimas pagal amžių keisis kas savaitę, prašome susipažinti su artimiausiu metu vakcinacijai kviečiamų asmenų grupių sąrašu.

KAIP VYKSTA SKIEPIJIMAS?

Šiuo metu registracija pirmam skiepui vykdoma centralizuotai. Prisijungimas prie registracijos sistemos vyksta per Elektroninius valdžios vartus arba su IPasu. Asmuo pats gali užsiregistruoti COVID-19 skiepui arba paprašyti kito asmens.

Kadangi jau veikia centralizuota registravimo sistema skiepui galima registruotis bet kurioje savivaldybėje esančiame vakcinacijos centre. Šiuo metu skiepijama „Astra Zeneca“, Moderna ir „Pfizer Biontech“ vakcinomis. Šiuo metu yra galimybė pasirinkti vakciną, atsižvelgiant į turimą vakciną ir jos kiekį.

Registruotis vakcinavimui

Jeigu asmens sveikatos būklė neleidžia atvykti skiepytis, asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai atvyksta į asmens namus.

Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Dėl informacijos apie skiepijimo tvarką ir sąlygas gyventojai gali kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo yra registruotas, aukščiau nurodytais asmens sveikatos priežiūros įstaigų telefono numeriais.

Joniškio rajono savivaldybės administracija


 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2021-05-18 09:25:39